Kamery tubowe – czy warto??

Warto mieć świadomość, że z roku na rok wykorzystywanie monitoringu w domu cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie trzeba także podkreślić, że bardzo duża konkurencyjność na rynku w omawianej branży sprawiła, że możliwe jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości kamery w bardzo atrakcyjnych cenach. Może to oczywiście także stanowić pewnego rodzaju problem. Bardzo duża liczba osób nie ma pojęcia, na które produkty warto się zdecydować oraz jakie parametry uwzględnić.

Na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę wybierając kamerę do monitoringu?

Koniecznie należy mieć świadomość, aby kamery były odpowiednio dostosowane do specyfiki poszczególnych budynków, własnych potrzeb czy warunków pracy. Rekomendowane jest także w pierwszej kolejności zdecydowanie się na urządzenia analogowe albo sieciowe.

Warto zaznaczyć, że właściwa praca urządzeń IP będzie wymagała odpowiednio działającej sieci komputerowej. Zalecane jest zatem oczywiście dokładne sprawdzenie jej stanu. W przypadku, gdyby zaszła taka potrzeba warto podjąć decyzję o przeprowadzeniu modernizacji instalacji. W przypadku wykorzystywania kamer analogowych AHD jedynym ograniczeniem będzie liczba urządzeń. Należy zaznaczyć, że wspomniane systemy nie są tak bardzo skalowalne. Ponadto podejmując decyzję o wyborze urządzenia sieciowego czy AHD trzeba dokładnie zwrócić uwagę na specyfikację techniczną oraz parametry.

Bardzo istotne będzie uwzględnienie ogniskowej obiektywu czy przetwornika kamer. Warto wiedzieć, że właśnie od nich będzie uzależniony kąt widzenia kamery. Dodatkowo przetwornik CMOS cechuje się stosunkowo szybkim odczytem, a także niskim poborem mocy.

Nie można zapomnieć również wziąć pod uwagę rozdzielczości i jakości obrazu. Należy podkreślić, że do domowych zastosowań w zupełności wystarczy rozdzielczość 1280×960, a także 1920×1080. Ponadto trzeba zaznaczyć, że kamery w jakości Full HD albo HD umożliwią na zarejestrowanie wszelkich szczegółów.

Kompresja danych – kamery tubowe

Bardzo duże znaczenie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji powinna mieć także kompresja danych. Należy wiedzieć, że kodeki kompresji danych umożliwią na zredukowanie objętości plików zapisanych na dyskach twardych.

Warto uwzględnić także zasilanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kamery IP mogą być bez żadnego problemu zasilane bezpośrednio z sieci Ethernet.

Warto zwrócić także uwagę na obudowę, która powinna być dostosowana do pracy na zewnątrz, albo wewnątrz budynku. Z kolei sygnatura IP określi odporność na pył, kurz czy wodę.

Bardzo duże znaczenie mogą mieć także dodatkowe funkcje. Powinny być one właściwie dostosowane do pracy zewnątrz. W ten sposób obraz będzie bardzo stabilny nawet w trakcie rejestracji nadmiernie oświetlonych scen.

Warto zdecydować się na zdalne monitorowanie. Zalecane jest bowiem, by kamera posiadała opcje zdalnego monitorowania za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej czy programu na komputer.

Z kolei wewnątrz domu można bez żadnego problemu zdecydować się na kamery kopułkowe. Z kolei do zewnętrznych zastosowań w zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się kamery tubowe czy szybkoobrotowe.

Redakcja aspot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.