Czym dokładnie są kamery IP?

Należy mieć świadomość, że funkcje kamery IP są bardzo podobne do zdecydowanie bardziej znanej kamery analogowej. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że zarówno jedna, jak i druga może wysyłać obraz wideo w czasie rzeczywistym. Różnicę można jednak zaobserwować w sposobie transmisji. W omawianych kamerach IP obraz będzie bowiem przesyłany w formie pakietów danych w sieciach IP, do których należy zaliczyć LAN.

Kamery IP

Warto także mieć świadomość, że strumień wideo z kamery IP będzie dostępny w całej sieci. Ponadto może być nie tylko oglądany, ale również zapisywany praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość przeglądania obrazu, a także zarządzania kamerą praktycznie z dowolnego miejsca przez standardową przeglądarkę internetową. Można również korzystać ze specjalnego oprogramowania. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że w zastosowaniach przemysłowych zdecydowanie zwiększy do zarówno elastyczność systemu, jak i obsługi.

Co to jest kamera sieciowa IP?

Koniecznie trzeba sobie uzmysłowić, że omawiana kamera Ip łączy w sobie funkcje kamery analogowej i komputera. Ponadto należy zaznaczyć, że kamery IP będą przechwytywały obraz na żywo, a następnie przesyłały go za pośrednictwem sieci. Z kolei liczne protokoły sieciowe będą pozwalały uprawnionym użytkownikom zarządzać kamerami.

Ogromnym atutem kamer IP jest ich wszechstronność. Jakie są jeszcze zalety korzystania z tego rodzaju kamer. Ludzie doceniają również kamery IP, ponieważ strumień wideo w sieci IP będzie dostępny przez przeglądarkę internetową. Oznacza to tym samym, że możliwe jest uzyskanie dostępu do kamery, a także wszystkich jej funkcji praktycznie z dowolnego miejsca na świecie.

Należy również zaznaczyć, że zdecydowanie wzrastają możliwości zdalnego dostępu, a także kontroli, gdyż strumień wideo w postaci pakietów danych może być bez żadnego problemu przechowywany w różnych lokalizacjach czy urządzeniach NAS.

Warto również wiedzieć, że bardzo duża liczba użytkowników podejmuje decyzję o wyborze kamery IP z uwagi na opcję wykorzystania istniejącej infrastruktury sieciowej. Ponadto stosowanie omawianych kamer IP umożliwia na uniknięcie stosowania dodatkowego okablowania, które będzie konieczne w przypadku CCTV. Należy także zaznaczyć, że kamery IP mogą być dodatkowo zasilane poprzez switch-e PoE (Power over Ethernet). W ten sposób zostanie praktycznie zlikwidowana konieczność wykorzystywania zasilaczy oraz okablowania zasilającego. Kamery IP są dzięki temu zdecydowanie efektywniejsze w stosowaniu w bardzo trudnych miejscach.

Czy jest bardzo istotne posiadanie kamer sieciowych, do których możliwe jest uzyskanie zdalnego dostępu?

Warto wiedzieć, że w systemach IP można bez żadnego problemu wykonywać kopie zapasowe, a także praktycznie w każdej chwili uzyskać dostęp do danych. Należy również podkreślić, że kamery analogowe niestety nie były w stanie tego zagwarantować. Ponadto trzeba wspomnieć, że rejestratory nie mają możliwości oferować wszechstronności jeżeli chodzi o monitoring IP.

Redakcja aspot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.