Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki ekspres do kawy kupić?

8 marca 2022

Udany poranek pachnie świeżo parzoną kawą. Nie zawsze jednak mamy możliwość wypić ją w kawiarni kawiarni, ale nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z tej drobnej przyjemności. Wystarczy zaopatrzyć się w ekspres, by cieszyć się aromatyczną kawą w dowolnym momencie dnia we własnym domu. Jaki ekspres do kawy kupić, aby cieszyć się znakomitym aromatem na co dzień?

A zatem, jaki ekspres do kawy kupić?

Wachlarz możliwości jest ogromny. Wiele zależy od naszych upodobań, stopnia zaawansowania w baristycznych umiejętnościach, oczekiwaniach wobec codziennej kawy, ale również od finansów, jakie możemy przeznaczyć na zakup ekspresu.

Jaki ekspres do kawy kupić?


Tradycyjnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest ekspres przelewowy. To proste urządzenie pozwoli wydobyć z kawy głębszy aromat i bogatszy smak, nie jest też przy tym kosztowne. Można w nim parzyć dowolną kawę mieloną, wystarczy tylko zaopatrzyć się w papierowe filtry do ekspresu.
Nieco droższa propozycja, ale ciesząca się obecnie ogromną popularnością, to ekspresy na kapsułki. Wielu producentów proponuje własne modele ekspresów, można je znaleźć również w popularnych dyskontach. Trzeba jednak mieć świadomość, że każdy model działa tylko w połączeniu z odpowiednimi kapsułkami. Warto zatem sprawdzić przyszłe koszty eksploatacji ekspresu – może bowiem okazać się, że mimo niskiej ceny urządzenia, kapsułki będą stanowić znaczny koszt i w konsekwencji nasza kawa będzie mieć cenę porównywalną do tej z sieciowej kawiarni. Ekspresy kapsułkowe mają jednak również zalety – jedną z nich jest bogaty wybór kaw. Każdy producent posiada bardzo dużą ofertę gotowych mieszanek, dzięki czemu możemy próbować kaw z różnych krajów pochodzenia i różnych odmian. Niektórzy producenci proponują również gotowe mieszanki w postaci napojów kawowych – z pomocą jednej kapsułki, bez innych dodatków, możemy stworzyć nawet cappuccino czy late. Kolejną kwestią zachęcającą do wyboru takich ekspresów jest ich wygląd – są one niewielkie, ale zazwyczaj bardzo atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu będą niekwestionowaną ozdobą kuchni.

Ekspresy ciśnieniowe

Najdroższym rodzajem ekspresów są ekspresy ciśnieniowe. Są to modele dość duże, ale umożliwiające osiągnięcie bardzo dobrych efektów w domowym zaciszu. Na rynku dostępne są zarówno modele na kawę mieloną, jak i te na kawę ziarnistą – posiadają wbudowany młynek, który na bieżąco mieli tylko taką ilość ziaren, jaka w danym momencie jest potrzebna. To drugie rozwiązanie gwarantuje najlepsze, najbardziej profesjonalne efekty. Kawa jest zawsze świeża i pełna głębi aromatu. Takie ekspresy często posiadają również zbiornik na mleko, co umożliwia przygotowanie pysznego cappuccino czy late na bazie najświeższej mlecznej pianki. Tego rodzaju ekspresy polecane są dla najbardziej wymagających osób, które cenią sobie najlepszej jakości kawę, ale także dysponują odpowiednią przestrzenią w kuchni – zabierają one nieco więcej miejsca.
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli ekspresów, wśród których można znaleźć propozycje na każdą kieszeń i dopasowaną do każdych upodobań. Warto więc zastanowić się, czego od takiego sprzętu oczekujemy i wybrać model, który pozwoli nam cieszyć się najlepszą kawą w dowolnym momencie dnia.

Jaki ekspres do kawy kupić?
niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest filtr prywatyzujący do laptopa
Czemu służy optymalizacja systemów IT
Noktowizor

Jesteś zainteresowany reklamą?