Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Jaki smartfon dla kobiety wybrać?

9 marca 2022

Najwięksi gracze na rynku smartfonów jeszcze do niedawna zupełnie nie przejmowali się tym, kto właściwie kupuje produkowane przez nich urządzenia. Można to nawet wytłumaczyć tym, że rynek inteligentnych telefonów komórkowych rozwijał się powoli, a my wszyscy uczyliśmy się, czym właściwie jest smartfon. Jak wybrać smartfon dla kobiety zgodnie z jej oczekiwaniami?

Nieodłączny element naszej codzienności

Minęła już jednak dekada, odkąd smartfony zaczęły się stopniowo zakradać do naszej codzienności i dzisiaj są jej nieodłącznym elementem. Producenci doskonale o tym wiedzą, dlatego walczą o klientów nie tylko świetnie wykonanymi urządzeniami o fantastycznych parametrach, ale także cenami. Trudno bowiem znaleźć klienta, do którego nie przemówiłaby niska cena bardzo dobrego produktu. To jednak wciąż nie wszystko. Od pewnego czasu możemy zauważyć, wybierając się do sklepu z elektroniką, że smartfony przestały być „anonimowymi” urządzeniami, podobnymi do siebie jak dwie krople wody. Kilka lat temu wszystkie smartfony były do siebie łudząco podobne – występowały w kolorze czarnym, czasem być może granatowym. Wiele się jednak zmieniło na przestrzeni ostatnich 2-3 lat, a znane marki walczą o klientów już nie tylko tym, co telefon oferuje im w środku, ale także samym designem urządzenia.

Kobiecy smartfon

Jaki jest odpowiedni smartfon dla kobiety?

Dziś nie jest już problemem powiedzenie, że jakiś konkretny smartfon to smartfon dla kobiety. Dlaczego? Ponieważ nagle mamy wysyp pięknych telefonów, we wszystkich niemal odcieniach tęczy! Przyjęło się, że pewne kolory w naszej kulturze postrzegane są jako bardziej męskie, a inne jako te bardziej pasujące do kobiet. Oczywiście, nie można tu generalizować, bowiem każdy z nas ma inny gust i każdemu ma prawo podobać się coś innego. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że telefony w odcieniach bieli czy czerwieni są często chętniej wybierane przez panie, aniżeli przez panów. Analogicznie – panowie wybierają raczej modele w kolorach czarnym, szarym czy niebieskim. Od tej reguły jest mnóstwo odstępstw i każdy może kupić sobie telefon o takim wyglądzie, jakiego tylko zapragnie – to właśnie jest dużą zaletą aktualnej sytuacji na rynku smartfonów. Nie da się ukryć, że jest nam po prostu łatwiej znaleźć wśród tak ogromnej liczby urządzeń to jedno, które podoba nam się szczególnie i wyraża w jakiś sposób nasz charakter, naszą osobowość, to kim jesteśmy i jak żyjemy. Jednym z ostatnich modeli, który został okrzyknięty przez swoją formę i kolor, w którym występuje, jako „smartfon dla kobiet”, jest Galaxy Z Flip od Samsunga. Nie da się ukryć, że ten wyjątkowy telefon z klapką może się bardzo podobać, a już szczególnie płci pięknej. Jest nietuzinkowy, nie ma na rynku zbyt wielu konkurentów, a po złożeniu wygląda jak mała puderniczka. Bez problemu zmieści się też w choćby najmniejszej torebce czy kieszeni. Trudno zatem w tym przypadku nie odnieść wrażenia, że Samsung, projektując ten konkretny smartfon, nie miał na myśli kobiet i ich potrzeb. Gdyby jednak model ten spodobał się też panom – bez obaw. Występuje on nie tylko w różowym, ale również w intensywnie czarnym, pociągającym kolorze.

Kobiecy smartfon
niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niszczenie dysków twardych
Druk plakatów bez tajemnic

Jesteś zainteresowany reklamą?