Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Jak wybrać klawiaturę dla zapalonego gracza?

20 marca 2020


Jeśli lubisz gry komputerowe to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny w ich przypadku jest dobór odpowiedniego sprzętu. Gry wymagają często od nas szybkiej reakcji, często bezwzrokowej i precyzyjnej, która nie jest możliwa bez prawidłowo działających urządzeń. Dlatego to właśnie dla graczy produkowane są najwyższej jakości komputery, monitory, karty graficzne, a nawet myszki i klawiatury. Dziś mowa będzie o tych ostatnich.

Przeciętnemu Kowalskiemu wydaje się, że klawiatura służy tylko do pisania. Używa się jej, by wyszukać określone informacje w internecie albo pisze wiadomość przez media społecznościowe. Nie musi więc cechować się żadnymi wyjątkowymi cechami. Jednak dla gracza, wybór odpowiedniej klawiatury będzie bardzo istotny. Zapewni bowiem nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także szybkość reakcji, nawet przy kombinacji wielu klawiszy jednocześnie.

Klawiatura dla gracza – wersje

Klawiatura dla gracza występuje w sklepach w dwóch wersjach – przewodowej i bezprzewodowej. Jednak w wyborach zdecydowanie wygrywa ta pierwsza? Dlaczego? Połączenie z komputerem za pomocą przewodu zasilającego daje pewność, że klawiatura nigdy nam się nie zatnie i zawsze uzyskamy taki efekt, jakiego oczekiwaliśmy. A w przypadku gier, internetowych strzelanek czy gier wyścigowych o zwycięstwie decydują często ułamki sekund. Nie ma więc miejsca na błędy. Jeśli zdecydujesz się na klawiaturę przewodową zwróć uwagę na długość kabla. W sklepach oferowane są produkty z różnymi parametrami. Dobierz je w taki sposób, by wygodnie było Ci korzystać z klawiatury w trakcie gry. A to zależy od położenia Twojego biurka. Zanim więc zdecydujesz się na zakup takiej klawiatury, dokładnie sprawdź, ile miejsca na nią potrzebujesz.

Najlepszym wyborem dla gracza będzie klawiatura mechaniczna. Jest ona głośna w działaniu, ale za to bardzo precyzyjna i charakteryzująca się wysoką jakością wykonania. Ponadto, za pomocą specjalnych przełączników, można przerobić nasz model na bardziej cichy. Taka opcja sprawdzi się nie tylko dla zapalonych graczy, ale także dla osób, które cenią sobie komfort pracy na komputerze. Będzie idealna dla grafików czy programistów.

Klawiatura dla gracza -dodatki

Istotne, w przypadku klawiatury dla gracza, są również dodatki. Mam tu na myśli wszelkie funkcje dodatkowe, jak układ klawiszy czy podświetlenie przycisków. Istotny jest także rodzaj przełączników. Wszystko zależy od naszych preferencji i ilości czasu spędzonego przed ekranem monitora. Możesz wyposażyć się w klawiaturę z dodatkowymi przyciskami, oraz taką, która zawiera wiele złączy USB. Przy wielogodzinnych rozgrywkach przydadzą się podpórki na nadgarstki, dzięki którymi dłonie nie będą aż tak zmęczone, a nasze nadgarstki z pewnością nam podziękują.

Różnorodność modeli i dodatkowych funkcji może przyprawić przeciętnego użytkownika o ból głowy. Najlepszym rozwiązaniem na wybór prawidłowo działającej klawiatury będzie przetestowanie jej w sklepie. Wiele modeli dostępnych jest na wystawach, można więc sprawdzić czy przypadną nam do gustu. I dopiero wtedy dokonać zakupu.

niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niszczenie dysków twardych
Druk plakatów bez tajemnic

Jesteś zainteresowany reklamą?