Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaką wybrać zmywarkę do kuchni?

1 kwietnia 2020


Jeszcze kilka dekad temu posiadanie zmywarki do naczyń było ogromnym luksusem, dziś urządzenie to znajduje się niemalże w każdej dobrze wyposażonej kuchni. Bogata oferta tych urządzeń sprawia, że często wybór zmywarki nie należy do łatwych zadań. Jaki zatem wybrać sprzęt, aby być w pełni zadowolonym.

Małe i duże zmywarki do kuchni

We współczesnych czasach wybór zmywarek jest niezwykle bogaty. Każdy zainteresowany klient ma do wyboru zarówno standardowe zmywarki o szerokości sześćdziesięciu centymetrów, jak i zmywarki przeznaczone do niewielkich rodzin o szerokości czterdziestu pięciu centymetrów.

W każdej zmywarce o szerokości 45 centymetrów można jednorazowo umyć od ośmiu do dziesięciu kompletów naczyń stołowych składających się z: płaskich, głębokich i deserowych talerzy oraz z kubków i sztućców. Z kolei w zmywarce „60-tce można zmyć jednorazowo do piętnastu tego typu kompletów stołowych.

Zmywarki wolnostojące oraz do zabudowy

W bogatej ofercie wielu sklepów znajdują się:

– zmywarki wolnostojące – tego typu sprzęt posiada kompletną obudowę oraz blat. Można go ustawić w dowolnym miejscu w kuchni, w którym w pobliżu znajduje się dostęp do bieżącej wody oraz gniazdo do energii elektrycznej.
Obecnie zmywarki wolnostojące są dostępne w różnorodnych kolorach, niemniej największą popularnością cieszą się urządzenia białe oraz srebrne.

zmywarki do zabudowy – taki sprzęt jest ustawiany zawsze w ciągu szafek kuchennych. Sprzęt ten w zależności od wyboru modelu mieści się do każdej wnęki o szerokości sześćdziesięciu oraz czterdziestu pięciu centymetrów.
Fronty zmywarek do zabudowy zazwyczaj są całkowicie zabudowane płytą meblową. Niezwykle oryginalnie w każdej nowocześnie urządzonej kuchni prezentują się zmywarki z widocznym panelem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zmywarki?

Podczas zakupu warto zawsze wybrać zmywarkę o odpowiedniej klasie energetycznej. Ogólnie wyróżnia się siedem klas energetycznych. Są to normy unijne i pokazują one użytkownikowi czy wybrany model jest energo – oszczędny oraz wydajny.

Ponadto warto zwrócić szczególną uwagę na klasę zmywania oraz klasę suszenia naczyń. Siedmio – skalowa klasa suszenia, mówi każdemu użytkownikowi o tym, jak efektownie zmywarka wysuszy poszczególne naczynia. Dziś na rynku nie brakuje wysokiej jakości zmywarek, które potrafią wysuszyć naczynia w taki sposób, że po wyjęciu można je od razu schować do szafki. Każdy klient zainteresowany zakupem powinien zdawać sobie sprawę z tego, że klasa A zapewnia najlepsze suszenie, a klasa G suszenie najsłabsze.

Warto też zawsze wybrać taką zmywarkę, która podczas zmywania naczyń będzie pracowała bardzo cicho. Poziom hałasu jest zawsze mierzony w decybelach. Na rynku dostępne są zmywarki o poziomie hałasu od 37 do 58 db.

Decydując się na zakup zmywarki warto też wybrać taką która będzie posiadała wystarczającą ilość programów do zmywania.
Każda praktyczna oraz funkcjonalna zmywarka powinna posiadać program:

– normalny
– oszczędny czyli ECO
– intensywny
– oraz bio

Zakup właściwej zmywarki pozwala na szybkie oraz sprawne zmywanie naczyń bez użycia do tego celu rąk ludzkich. Dzięki temu każda pani domu ma więcej wolnego czasu, który może poświęcić na wykonywanie innych, ważnych zadań.

niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest filtr prywatyzujący do laptopa
Czemu służy optymalizacja systemów IT
Noktowizor

Jesteś zainteresowany reklamą?