Kto skupuje tonery?

Zakup tonera do drukarki bywa problematyczny. Czasem omyłkowo wybieramy wkład, który nie jest kompatybilny z konkretnym modelem urządzenia. Chociaż taki produkt zazwyczaj można zwrócić, to nie zawsze decydujemy się na podjęcie tego kroku. Zdarza się, że kupujemy tonery na zapas, jednak zapominamy, że przy niewielkiej eksploatacji drukarki tusz zużywa się powoli, a wkłady oczekujące na swoją kolej mogą do tego czasu wyschnąć. Niepotrzebne, pełne tonery można oddać do skupu — zobacz, jak to zrobić.

Jak działa skup tonerów?

Największą zaletą współpracy ze skupem tonerów jest fakt, że ogranicza on formalności i zaangażowanie klienta do minimum. Dobra firma wyśle po wkłady swojego kierowcę lub kuriera. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż wystawianie oferty sprzedaży na portalach internetowych, a może być równie opłacalne. Każdy profesjonalny skup tonerów dysponuje swoją własną stroną, na której zamieszcza prosty formularz kontaktowy. Podanie podstawowych danych umożliwi obsłudze nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem i ustalenie, kiedy należy odebrać pełne lub zużyte tonery oraz jaką kwotę jest w stanie zapłacić za nie skup. Do siedziby takiej firmy można również udać się samodzielnie — wystarczy okazać dowód osobisty, a cała procedura przebiegnie bardzo szybko.

Czy skup przyjmie otwarty toner?

Decydując się na oddanie pełnego tonera do skupu, możemy mieć wątpliwości, czy firma przyjmie produkt w naruszonym stanie lub w otwartym pudełku. Okazuje się, że takie obawy bardzo często są nieuzasadnione. Skup tonerów zazwyczaj kategoryzuje oryginalne wkłady według klas, a każdy z nich będzie miał nieco inną wartość:

  • nieotwierane opakowania — za produkt tej kategorii skup tonerów zaoferuje najlepszą stawkę — ważne, żeby pudełko nie było nigdy otwierane, a jego zawartość pozostała w nienaruszonym stanie,
  • opakowanie z defektami — takie pudełko nie powinno być nigdy otwierane, za to może mieć lekkie defekty, takie jak zadrapania, czy wgniecenia,
  • zasobnik w folii — jeżeli pudełko zostało otwarte, to znajdujący się w nim toner powinien być zapakowany w oryginalną i szczelnie zamkniętą folię,
  • otwarte pudełko i folia — nawet całkowicie rozpakowany toner zostanie przyjęty przez skup — ważne, by plomba kasety była nienaruszona.

Co zrobić z pustym tonerem?

Skupy przyjmują także oryginalne, zużyte tonery. Zutylizowanie zasobnika za pośrednictwem profesjonalnej firmy to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wkłady tego typu można po raz kolejny wprowadzić do użytku. Dzięki temu przyczyniamy się do mniejszego zużycia plastiku i odzyskujemy część pieniędzy przeznaczonych na zakup nowego, oryginalnego tonera do drukarki.

Redakcja aspot.pl