Na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę wybierając kamery przemysłowe?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że kamery przemysłowe w technologii analogowej CCTV jeszcze do niedawna cieszyły się zdecydowanie największą popularnością. Ich zadaniem było bowiem zabezpieczenie bardzo dużych powierzchni biurowych lub magazynów. Warto również podkreślić, że obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się bezprzewodowe kamery Wi-Fi. Koniecznie trzeba sobie uświadomić, że nie są to wszystkie istotne parametry kamer.

Kamery przemysłowe – wybór

Warto wiedzieć, że wybranie kamer do monitoringu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest najpierw wybranie spośród technologii przesyłu – Wi-Fi / IP, nowoczesna technika Power over Ethernet czy klasyczny przesył analogowy. Kolejnym etapem powinno być wybranie określonego rodzaju kamery, której zarówno kształt, jak i możliwości powinny być właściwie dopasowane do zapotrzebowania. Nie można również zapomnieć o uwzględnieniu rodzaju procesora kamery, czasu migawki, ilości pamięci RAM czy rozdzielczości rejestrowanego obrazu.

Podejmując decyzję o zaopatrzeniu się w kamery przemysłowe należy uwzględnić sposób przesyłu sygnału wideo. Można wyróżnić w tym przypadku kamery przemysłowe bezprzewodowe, które będą dostępne w wyższych cenach czy kamery przewodowe. Warto sobie uświadomić, że zarówno w pierwszym, jak i drugim wspomnianym przypadku kamera koniecznie musi być odpowiednio podłączona do kabli energetycznych, które będą gwarantowały odpowiednią energię elektryczną niezbędną do prawidłowego działania. Dodatkowo kamery przemysłowe Wi-Fi czy IP nie będą potrzebowały dodatkowego kabla potrzebnego do przesłania sygnału wideo. Jest to oczywiście związane z licznymi funkcjonalnościami, których niestety będzie brakowało produktom analogowym.

Różne rodzaje kamer do monitoringu

Można zauważyć, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo produktów, które są przeznaczone do monitoringu przemysłowego. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kamery kompaktowe, obrotowe, kopułowe czy tubowe.

Warto mieć świadomość, że pierwsze z nich w zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się w zastosowaniach zewnętrznych. Specjalna obudowa sprawia, że kamery są zarówno wytrzymałe, jak i odporne na bardzo trudne warunki atmosferyczne.

Kamery obrotowe

Ponadto w zewnętrznych zastosowaniach doskonale egzamin zdadzą także kamery obrotowe. Warto bowiem podkreślić, że rejestratory mają zdolność do obracania się w zasięgu 360 stopni. Użytkownik może je także zaprogramować automatycznie.

Z kolei kamery kopułowe są urządzeniami, które świetnie sprawdzą się w chronieniu wnętrz nieruchomości. Należy podkreślić, że ich unikatową cechą jest brak rozpoznawalności z zewnątrz. W ten sposób można odnieść wrażenie, że praktycznie cały obszar jest monitorowany.

Kamery tubowe zaliczane są do uniwersalnych produktów. Koniecznie trzeba sobie uświadomić, że bardzo duża liczba modeli dostępnych jest w wersjach bezprzewodowych. Produkty charakteryzują się również świetnymi parametrami. Urządzenia mogą być stosowane nie tylko i wyłącznie na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Redakcja aspot.pl

One thought on “Na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę wybierając kamery przemysłowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.