Strona główna
RTV i AGD
Tutaj jesteś

Płyty do zabudowy, konkurencja dla indukcji

22 września 2020

Warto mieć świadomość, że obecnie wybranie płyty do zabudowy jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego płyta gazowa do zabudowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego płyty gazowe do zabudowy są świetnym rozwiązaniem?

Można zaobserwować, że obecnie na rynku jest bardzo duży wybór różnego rodzaju płyt do zabudowy. Ponadto znani i renomowani producenci wprowadzają do swoich ofert asortymentowych coraz to nowsze modele.

Płyty gazowe mają zdecydowanie większą liczbę zalet niż mogłoby się wydawać. Produkty są bowiem bardzo proste w naprawie, tanie, a także działają nawet w sytuacji, gdy zabraknie prądu. Użytkownik może bowiem do zapalenia palnika użyć zapałek. Godny uwagi jest również fakt, że płyty gazowe posiadają możliwości, których nie posiadają płyty na prąd. Doskonałym przykładem jest gotowanie na wolnym ogniu.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że najnowsze modele dostępne na rynku poziomem technologicznym bardzo zbliżają się do płyt elektrycznych. Z roku na rok na coraz wyższym poziomie są blokady przed dziećmi, czujniki gotowania czy timery.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje płyt gazowych?

Pierwszym rodzajem jest blaszana lub szklana płyta gazowa. Rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo proste, tanie, a także oszczędne. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo modeli tego rodzaju. Oznacza to tym samym, że nawet najbardziej wymagający klient nie będzie miał większych problemów z dokonaniem właściwego wyboru. Można bowiem zaopatrzyć się w płyty praktycznie w każdym wybranym przez siebie rozmiarze. Z roku na rok coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się płyty mieszane i wolnostojące.

Rozmiar i kształt płyt gazowych

Warto mieć świadomość, że standardowe płyty gazowe mają rozmiar 60 cm szerokości. Klienci przeważnie kupują produkty, które mają wymiary wewnętrzne od 58 do 60 cm szerokości, 5-6 cm wysokości, a także od 51 do 52 cm głębokości.

Godny uwagi jest również fakt bardzo praktyczne są płyty gazowe o szerokości od 70 do 90 cm. Użytkownicy dodatkowo zyskują palnik, a także zdecydowanie więcej miejsca na różnego rodzaju naczynia. Należy również mieć świadomość, że płyty od 70 do 75 cm szerokości w znacznej większości przypadków nie będą wymagały dodatkowych korekt w projekcie szerszej szafki. Osoby, które mają w planach zakup modelu o szerokości około 90 cm powinny posiadać szerszą szafkę.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem płyty gazowej koniecznie zobacz produkty dostępne na stronie lofra.pl

niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?