Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

8 marca 2020


Wiele osób uległo modzie na kupno słuchawek bez kabli. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, aby móc cieszyć się najlepszej jakości dźwiękiem? Wybór nie jest prosty, gdy obecnie na rynku można znaleźć co najmniej kilka świetnych egzemplarzy, które z pewnością przypadną do gustu większości osób.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Ale zacznijmy od początku czyli wyjaśnienia na jakiej zasadzie funkcjonują słuchawki bezprzewodowe. Niestety nie mają kabla, więc do komunikacji ze źródłem dźwięku muszą wykorzystywać takie moduły jak Bluetooth lub Wi-Fi, fale radiowe oraz podczerwień. Brzmi skomplikowanie, ale takie nie jest. Wiele osób może spodziewać się problemów przy takim rozwiązaniu i jest to słuszne podejrzenie. Mimo licznych starań projektantów nie udało się wyeliminować problemu z interfejsem Bluetooth. Samo rozwiązanie początkowo nie było zaprojektowanie do transmisji dźwięku, więc dopiero z czasem odkryto, że można je zastosować w codziennym życiu. Nie da się jednak ukryć, że w porównaniu do standardowych słuchawek sieć Bluetooth zawodzi w przewodzeniu wysokiej jakości dźwięku. Powodem jest bardzo duża ilości danych wymaganych do przesłania muzyki w takich formatach jak FLAC. Niestety są one zbyt ogromne dla przepustowości Bluetooth. Obecnie na rynku istnieją modele słuchawek ograniczające ten problem i wykorzystujące Qualcomm aptX mający na celu ściśnięcie w mniejsze pliki danych za pomocą specjalnych algorytmów. Nawet przy takim systemie istnieją straty, jednakże dźwięki przesłane do słuchawek nie są aż tak złej jakości jak przy wcześniej wymienionym systemie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu rozwiązaniu strata na jakości jest na tyle mała, że prawie niezauważalna. Wielu słuchaczy z pewnością od razu ucieszyło się na ten fakt, jednak ciężko nie zauważyć, że nie wszystkie słuchawki obsługują aptX jako źródło dźwięku. A te, które mają taką możliwość są z wyższej półki cenowej. Do wykorzystania przy zwykłych rozmowach telefonicznych śmiało można kupić te nieco tańsze. Niestety przy słuchaniu utworów muzycznych mogą być one niewystarczające. Zwłaszcza dla osób kochających muzykę. Tak czy inaczej w wielu przypadkach brak kabelków kręcących się przy uszach i szyi jest wystarczającą zachętą do zakupienia nowoczesnych słuchawek.

Nowoczesne rozwiązania

Ludzie korzystający z nowoczesnych rozwiązań rzadko kiedy chcą wrócić do tradycyjnych sprzętów, ponieważ odkrywają jakie korzyści mogą mieć z wynalazków znajdujących się na półkach sklepowych. Do tej pory były one niedostępne dla zwykłego Kowalskiego lub Nowaka, którzy zarabiali około dwóch tysięcy złotych na miesiąc. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i każdy może oszczędzić pieniądze na słuchawki swoich marzeń. Wiele osób pewnie jest ciekawych dlaczego słuchawki bez kabli stały się tańsze mimo ich większego zaawansowania technologicznego w porównaniu do poprzedników. Odpowiedź jest mało skomplikowana. Bardzo duży wpływ na kształtowanie cen mają firmy konkurencyjne ze wschodnich rynków. To dzięki ich produktom możemy się cieszyć spadkiem cen także tych najbardziej renomowanych marek.

niszczenie dysków twardych

Redakcja aspot.pl

Nasza strona jest stworzona dla wszystkich pasjonatów elektroniki i sprzętów. Znajdziesz tu także ciekawe artykuły lifestylowe, czy też o AGD i RTV. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niszczenie dysków twardych
Druk plakatów bez tajemnic

Jesteś zainteresowany reklamą?